AudioTong – serie wydawnicze / wydawnictwa netlabelu

AudioTong – Serie wydawnicze i wydawnictwa dla fundacji / netlabelu

AudioTong – Series layouts and releases artwork for the foundation / netlabel


Audiotong Bandcamp page kolekcja wydawnictw labelu / label collection


Projekty graficzne / Graphic Design: Piotr Bujas [Fourthsecession]

Wydawca / Publisher: AudioTONG fondation

Data / Date: od 2005 / started from 2005


Fundacja AudioTong powstała w styczniu 2008 roku dla promocji muzyki współczesnej, którza pod szyldem AudioTong od 2005 roku organizowała w krakowskim (i nie tylko) środowisku koncerty, wykłady i inne działania związane z muzyką elektroakustyczną / elektroniczną / sztuką intermedialną.


W ramach tej działalności przedstawiła wielu uznanych wykonawców jak Phill Niblock (USA), Tetuzi Akiyama (JAP), Noel Akchote (FRA), Christian Fennesz (Austria), Andrew Liles (UK) czy legenda awangardy / krautrocka – niemiecki zespół Faust (pierwszy i jak dotąd jedyny koncert grupy w Polsce).

AudioTong to także niezależne wydawnictwo muzyczne. Przez lata zajmowało się publikowniem muzyki eksperymentalnej i improwizowanej – albumów, dostępnych do ściągnięcia ze strony i profilu Bandcamp wydawnictwa. AudioTong od początku było promowanie muzyki świeżej, odkrywczej i poszukującej i na pewno nieoczywistej. Oprócz uznanych nazwisk, poprzez wytworzoną sieć kontaktów, publikowała nagrania artystów, którzy z różnych względów trudno byłoby zaistnieć inaczej na muzycznej mapie świata, choćby wywodzących się z tak "egzotycznych" lub niedocenianych miejsc, jak Chiny, Białoruś, Kazachstan, Tatarstan czy Uzbekistan. Zapraszając do współpracy artystów z całego świata, a także promując współczesną scenę przyczyniła się do ugruntowania Środkowej Europy jako regionu kontynuującego tradycję protagonisty w tworzeniu tendencji, pełnego zdolnych twórców, a także pełnego energii i atmosfery dla nowatorskich działań artystycznych. Jak również Krakowa na pozycji jednego z kluczowych miejsc związanych z tworzeniem i prezentacją sztuki dzwiękowej i nowej muzyki.


––

...

Projekty dla AudioTONG obejmowały layouty serii wydawniczych (wydania cyfrowe, albumy, seria live) jak również plakaty oraz udział w projekcie Exploratory Music From Poland w ramach Polska! Year (Promocja Polski w Wielkiej Brytanii, 2009).